Unista ettevaatlikult!

Viimastes postitustes olen pigem keskendunud ühele konkreetsele teemale, kuid mõtlesin täna natuke rohkem oma viimase aja tegemistest kirjutada. Toimumas on nii mõndagi ning tundub, et vajan natuke mõtete-emotsioonide jagamist 🙂

Kõigepealt, teoks sai pikka aega endale hoitud unistus treenerikoolitusele minna. Tõesti ei tea, millest see ettevaatlikkus on tekkinud, aga viimasel ajal pigem hoian suuremad soovid-unistused enda teada, justkui kardaks ära sõnuda. Ning ega midagi konkreetset pole veel juhtunudki – ots on lahti tehtud ja edasine sõltub minust endast.

Sel nädalavahetusel toimuski FAF (Fitness Academy of Finland) Eesti baaskoolitus, mis oli mõeldud nii harrastajatele kui hiljem personaaltreeneri koolitusel jätkajatele. Kaks pikka päeva väga huvitavate koolitajatega Spartas läksid ülikiiresti ning ega niisama puhkamiseks ja hinge tõmbamiseks polegi aega olnud. Aga eks aeg lendabki, kui seda hästi veeta 😉

Olles ise igapäevaselt fitnessimaailmaga kursis, võib ära ununeda, et teps mitte kõigile pole selline elustiil enesestmõistetav. Järjest rohkem tunnen, et mul on teadmisi ja kogemust, mida jagada ning ma tahan seda teha. Mulle meeldivad inimesed, nende lood ja mõtteviisid. Viimased tegurid ongi need, millest meie eluviis kõige rohkem sõltub. Keskkond, minevik, uskumused mängivad palju suuremat rolli kui teadmised skaalal tervislik-ebatervislik, kui neid teadmisi ei rakendata.

Täiesti uut infot sisaldas minu jaoks eelkõige laupäeva hommik, kui võtsime läbi anatoomia valdkonna teaduslikud terminid. Varem ikka pigem kompasin anterior-posterior mõistete maailmas, nüüd sai terviklikuma pildi kokku ja vastavat kirjandust lihtsam lugeda. Samas andis enesekindlust juurde, et treeningute ülesehituse, eesmärkide ja toitumise põhitõdede vallas olen pigem õigel teel olnud. Siiski väga vajalik need teadmised üle korrata ja süstematiseerida(!), sest igapäevaelus rakendad ikka pigem natuke siit ja natuke sealt – aga mis on tervik ja miks me midagi teeme, ei jookse kunagi mööda külge maha üle korrata.

Ootan juba väga, mil kuu lõpus algab personaaltreenerite põhikoolitus, mis kestab kolmes sessioonis aasta lõpuni välja ja kulmineerub lõputöö kaitsmisega. Vaheeksamid ja palju praktilist tööd nõuavad kindlasti päris suure osa niigi piiratud ajast ning saab olema paras kunst seda kõike töö ja oma trennidega kombineerida. Aga see on minu valik ja minu vastutus. Väljakutsed mulle meeldivad!

FAF Foundation

Selle nädalavahetusega sain esimesed eluga turbo-žongleerimise ristsed ka, millega koolitusnädalavahetustel edaspidi ilmselt kokku puutun. Mitte, et ma seda niigi iga päev ei teeks ja pooleldi autopiloodil ei toimiks, aga nüüd tulevad nädalavahetused veel lisaks. Horisontaalis rehabiliteerumisest saab nüüd mõnda aega vaid und näha.

Juba reedel ärkasin enne tööleminekut tavapärasest varem, et jõuda veits kodu koristada. Laupäeva hommikul jälle kell 7, kiire prep, trenniasjad kokku ja pikk koolituspäev. Õhtuse trenni tegin Spartas, sest Mustaka klubis poleks enne sulgemisaega valmis jõudnud. Pärast väga hilist õhtusööki jäi pesu pesemine sisuliselt öösse – mis ma tast ikka edasi lükkan, ega järgmine päev kuidagi lihtsam ei ole.

Trenn Spartas

Täna ehk pühapäeva hommikul sama vara äratus, et uue nädala lõunad preppida. Jällegi – õhtul pole see tegevus kuidagi lihtsam, parem kohe ära teha. Lugesin hiljuti tööga seoses ühe ettevõtja mõtet, kes ütles, et ta teeb võimalikult palju selleks, et võimalikult vähe teha. Naelapea pihta, ma ütleks.

Tänane koolituspäev oli jällegi hullult põnev. Ehk just sellepärast, et ma tavaliselt ei satu eriti seltskonda, kus trenni- ja toidujutud esimene teema oleks ning kuna minu igapäevast on see täiesti orgaaniline osa juba, siis on väga värskendav teistega sel teemal mõtteid vahetada ja proffidelt uut infot saada.

Eriti meeldis mulle toitumise lektor dr Kristel Ehala-Aleksejev, kel professionaalset kogemust pikemalt kui mina üldse elanud olen ning oma valdkonna läbi ja lõhki tundmine paistab ikka välja sellest, kui inimene oskab erinevaid nähtusi-probleeme-süsteeme tabavalt näitlikustada. Lisaks mulle tohutult meeldivad sellised attitude‘ga teadlased, kes ütlevad julgelt välja ka iseenda arvamuse ja seisukoha ega jää pelgalt teaduskeele neutraalsele foonile. Kui mingi asi on totaalne jama, siis tuleb nii ka öelda 😉 Mis jällegi ei tähenda, et on olemas lõplikud tõed, aga anyway – väga õnnestunud lektorite valik mõlemal päeval.

James – suurim vaatamisväärsus


Lõuna Sparta kohvikus

Mul on nii hea meel, et viimase hetke kahtluse, kas minna koolitusele või mitte, pani sekundiga paika mu ema, kellele nõu küsimiseks helistasin. Igasugune haridus on alati prioriteet number üks ja sellega oli asi otsustatud. Aitäh, et sellele luksusele õla alla panid!

Tore oli seegi, et teised osalejad olid väga avatud ja mõnusad inimesed, kellega kerge suhelda. Ka siia blogisse oli nii mõnigi juba varem tee leidnud ja see teeb ikka tuju heaks!

Ma olen praegu VÄGA väsinud, aga VÄGA rõõmus. Kirjutan seda postitust hetkel diivanil horisontaalis, paksus soojas hommikumantlis ja La Muu brownie-šokolaadijäätis hinge all 😀 Eks selle laksuga see energia ka tuli, muidu vist magaks juba. Pikas perspektiivis pole muidugi kumbki jätkusuutlik – ei living on the edge ega jäätisest energia ammutamine 😀

Telefoni kella äpp ütleb mulle tööpäevade eel kell 22.15, et time to go to bed in 45 minutes to get a full 8-hour sleep, aga see tekitab pigem stressi, kuna algab järjekordne võidujooks, kas ikka jõuan kõik tehtud enne seda. Nii ka praegu 😀 Aga mul on üks uudis veel.

Kogu selle žongleerimise sisse peab mahtuma ka elukohavahetus. Ja hakkab mahtuma! Protsess võtab järjest reaalsemaid mõõtmeid, mis ühest küljest hirmutab, teisalt tekitab elevust. Uuel nädalal tuleb üks konkreetsem kohtumine ka ja ütlesin juba Liisile, et mul pole piisavalt pöidlaid, mida hoida. Nii et kõik lisapöidlad on teretulnud!

Ainus asi, mida ma Mustamäelt ära kolides igatsema hakkan on Mustamäe MyFitness. Ja see, et ta on Rimiga ühes majas 😀 Vinged probleemid, aga ma usun, et saan hakkama!

Hoiame siis pöidlaid ja varbaid, et meil kõigil tuleks edukas uus nädal!

LOE VEEL

One reply on “Unista ettevaatlikult!

  • Elis Annelie

    Olen väga rôômus ja uhke sinu üle! 😊Meeletult vahva on mônda aega elada supertempos,eriti kui kôik,mida teed ,on huvitav ja väljakutseid pakkuv! See on juba iseenesest motivatsioon missugune👍🏼
    Ning oluline,luba endale puhkust ka,et ei jääks sellele autopiloodile. Viibi hetkes ja naudi tõelist kohalolu! Edu sulle,kallikene❤

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *