Suvel loe Elu24 spordiblogi!

Suveks kolib minu blogi Elu24 portaali, kus peame koos Kertu Jukkumiga kumbki oma spordiblogi. Kui Kertu mulle selle ettepaneku tegi, olin rõõmuga nõus, sest miks mitte vahelduseks oma mõtteid ka laiema ja veidi spordikaugema rahvaga (kui siin) jagada. Äkki hakkab külge!

Kertu valmistub novembris toimuvaks Kuuba maratoniks, mis kõlab ju väga vingelt ja eksootiliselt. Juba tripp ja Kuuba ise on kindlasti vaeva väärt ning maraton ainult kirsiks tordil. Selles mõttes meie blogid täiendavad teineteist – jooks ja jõutreening, siga ja kägu. Mina jätkan tasa ja targu jõu arendamisega. Vaimses mõttes on tegelikult mõlemad maratonid, kiiresti ei tule siin midagi.

Esimest ja sissejuhatavat postitust saad lugeda Elu24s- Suveks kaalus juurde?

Teise, kus räägin juba asjast, avaldan ka siin:

Jõusaalis ära unusta vaheldust!

Järjekordne 6-nädalane jõusaalikava vapralt läbitud ning on aeg hakata koostama uut. Kavade vahepealsel ajal võtan vabamalt, annan lihastele ja närvisüsteemile puhkust ning teen taastavaid treeninguid – käin jooksmas ja juhtub, et satun isegi rühmatrenni.

Uus kava tuleb teisiti, olen otsustanud selle algusest lõpuni ise kokku panna. Varem oleme alati treener Kristjan-Johannes Konsapiga laua taha istunud ja mina öelnud, et see ja see harjutus tunduvad toredad ning paneks vot selle ka sisse. Konsap siis vaatab, et tellimus kaetud saaks, aga samas kava piisavalt mitmekülgne tuleks. Seekord on me, myself and I.

Kuna mul on käsil personaaltreeneri õpingud Fitness Academy of Finland (FAF) juures, on see samm igati loogiline ja praktiline – saan siis käe valgeks! Kuna viimased kavad on olnud võrdlemisi rasked ja mahu poolest nõudlikud, siis arvestan sellega ning piirdun vahelduseks ühe treeningu jooksul 15-25 seeriaga, mis on ka soovituslik.

Eelmises kavas ulatus kolmel päeval viiest seeriate arv 28-ni (7 harjutust, igas 4 seeriat), aga ise ma ennast nii kõvaks naiseks hindasin. Treenerilt sain kaasa manitsuse, et kui lõpuni vastu pead, on ikka võimas küll. Võimas on praegu pigem see rammestus, mida trotsides ma tööl ja kodus ringi kulgen.

Plaan on jätkuvalt treenida viiel korral nädalas, aga vähendada harjutuste arvu nelja või viieni. Seeriad tahaks samuti 4-5 ümber jätta, aga korduste ja raskustega tunduvalt rohkem eksperimenteerida. Kui seni olen progresseerunud by the book, siis nüüd katsetaks rohkem vastavalt enesetundele.

Kindlasti võtan mängu senisest rohkem superseeriaid ja drop-set’e, et keha rohkem üllatada, platood vältida ja samas ka aega kokku hoida. Kujuta korraks ette – teed neli seeriat kükke, vahepeal kuni 2-minutilised pausid – kaua seda loodusvaatlust ikka jõusaalis teha, parem pikkida vahele harjutusi teisele lihasgrupile ja teha kokkuvõttes sama ajaga kaks harjutust. Koos soojenduse ja lühikese finisheriga võiks trenni pikkus jääda tunni ja 15 minuti sisse. Väljas on suvi ja ülejäänud aeg oleks kena mujal veeta. Peach to the beach. Näiteks.

Jaotuse mõttes keskendun kahel päeval alakehale, kahel ülakehale ja viies päev jääb ülejäänud pudinatele (rind, triitseps, kõht), mis enamasti saavad koormust ka baasharjutuste käigus. Kusjuures rinnalt suruvaid naisi ei näe ma isegi kuigi tihti, aga selle (ühe) harjutuse eesmärk on ennekõike keha kui tervikut tasakaalus hoida ja vigastusi ennetada. Vahel ikka kohtab selliseid «ülearendatud» kehaosadega tüüpe, aga see pole päris minu stiil.

Soovitan Sinulgi mõnel korral nädalas saali jõuda – heades klubides on konditsioneer (üllatus!) ja olemine talutavam kui palaval päeval õues, seega umbse saali jutuga ei peta enam kedagi. Pärast saab jälle  grillil vardaid keerata ja täiel rinnal suve nautida. Kuidas see kangimeeste lause oligi – kanafilee otse lihasesse? Mis iganes Sinu jaoks töötab – tee seda!

Foto – Meisi Volt / Meisi Photography

MUA – Jaana Külim

Aitäh – MyFitness Ülemiste

***

Postitused ilmuvad kord nädalas kolmapäeval. Kui puhkuse ajal aega üle jääb, kirjutan siia ilmselt ka muudel teemadel, millest mõni on juba soolas 😉

LOE VEEL

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *