Jõululaupäeva lõunal jõudsin maale, hommikusest trennist oli mitu tundi möödas ning suurema nälja kustutamiseks sain teada, et minu asjad on külmkapis 😀 Need lendasid kaussi isegi koomiliselt lihtsal kujul ja välja tuli tõeline fitness prep survival kit.

Kuna õhtusöök oli juba valmistamisel, siis sellest esialgu täitsa piisas, sest viimane asi, mida tahaks, oleks hundinäljas jõululauda istuda.

Traditsioonilist kapsas-verivorst-kartul söömingut meil ei olnud, ema tegi hoopis aasiapärast kana kookospiima, kookoshelveste, india pähklite, sibula, küüslaugu ja kõikvõimalike vürtsidega ja see oli imehea! Kõrvale veel vürtsikam köögiviljasalat – porgandilaastud, sibul, tomat, küüslauk, laimimahl, soolane kalakaste, tšillikaun ja tšillihelbed.

Ülevalt piilub ahjulavašš juustu ja kapparitega.

Hõõgveini asemel šampanja – olen seda meelt, et kui alkoholi, siis kvaliteetset. Siidrite, sakude ja alekokkidega jändamine ei paku pinget. Miskipärast hoidis see pudel end väga minu läheduses..

Château de Bligny Grande Réserve väärib meeldejätmist.

Toiduga võis väga rahule jääda – kõht täis, tuju hea, kommikausist näpud eemal. Õigeid õhukesi piparkooke poest ei leidnud (perifeeria rõõmud) ja Kalevi jämedad jahused piparkoogid ei isutanudki. Mandariinide ja šampa üle arvet ei pidanud.

Esimene jõulupüha

Järgmise päeva hommikul oli mul tõeline söögitädi tunne, kui suures kastrulis neljale inimesele putru tegin. Terve famiil tahtis proovida seda imeputru, mida ma ise tavaliselt söön. Versioone on muidugi kümneid, aga tegin seekord põhja kaerahelvestest, munavalgest ja Selfi šokolaadi-maapähklivõi vadakust, mis on üks õnnestunumaid maitseid. Peale läks banaan, suhkruta mustikamoos ja naturaalne maapähklivõi.

Tuleb taaskord tunnistada, et ei pea olema viieaastane, et pudru värv inimestele ikka nalja teeks. Üks tarkpea arvas mõni aeg varem, et seda putru oleks nagu keegi korra juba söönud. No naera puruks, nii naljakas! 😀

Hindamisankeete laiali ei jaganud, aga kõigile meeldis ja teeks isegi, kui see nii keeruline poleks… Aga ega munavalge ja valgupulber ajavadki inimestel juhtme kokku, see on okei.

Tore on testida oma retsepte nn tavatoiduliste peal. Hea puder, aga suulakke jääb kinni – kindel, et see pole maapähklivõi, mis kinni jääb? – aa, mis või? jne. Koogi asendajana ma seda siiski maha ei müünud, kuigi minu meelest potentsiaali on.

Mõmmik tuli ka nuuskima, mis värk on. Äkki antakse midagi…

Hommikusöögi järel tegime mõnusa power walki Valkla randa. Päike oli välja tulnud, inimesi vähe ja metsa vahel tohutult ilus valguse ja varjude mäng. Rannalt vaadates oli mets täiesti kuldset, peaaegu pühalikku valgust täis 🙂 Kuna tegin looduses netipaastu, polnud kaamerat kahjuks käepärast.

Kuigi pühad olid lühikesed, õnnestus natuke puhata, natuke lugeda ja natuke mitte midagi teha.. Aga mitte piisavalt.

Õhtul tuli külalisi juurde ja täiesti märkamatult oli vaja hakata näksimisega tegelema.

Need ilusad punased kuulikesed – kui sisalduse loetelu esimene koostisaine on suhkur, siis kas ikka tasub proovida? Okei, aga kui see sädeleb su nina all nii ilusti juba kaks päeva?

Visuaalil on enamasti suurem mõju, kui asi väärt on. Ma vist sööks kuuseehteid ka, kui võimalik oleks 🙂 Sest ilus on! Ja uudishimu on ka!

Õppetunnid

  1. Kui sa oled pikalt väga puhtal menüül olnud, siis piisab ka väikesest kogusest lisasuhkrust või -rasvast, et see enesetundele halvasti mõjuks. Arvesta sellega.
  2. Insuliinitundlikkus kasvab treenituse ja süsivesikute ainevahetuse paranemisega. See tähendab, et sinu stabiilselt madal veresuhkru taseme näitaja läheb pärast läikiva punase kuulikese söömist krussi, hüppab lakke ja kaob siis orbiidilt.
  3. See, mis on dieediväline norm, ei ole seda dieedi ajal (Gaining & cutting). Kui sõid eelmistel jõuludel mitu + 1 verivorsti, aga pole sellise rasvakoguse seedimist pool aastat harrastanud, siis see pole päris yolo moment. Ei tasu katsetada.
  4. Kui sa siiski katsetad, ära joo kohe peale suurt klaasitäit külma vett. Lihtsalt, ära tee seda! Siin peaks mingi keelumärk välja hüppama.
  5. Vähem on parem – kommid ja küpsised maitsevad paremini, mida harvem sa neid sööd. Vt ka punkt 2.

Ma tahaks väga loota, et olen põhiliste rehade otsas nüüdseks ära käinud ja korralikult pihta saanud. Et kui ma otsustangi sügisel võistelda, siis ei saboteeriks ise oma dieeti ja teaks, millega arvestada.

Dolly Parton on öelnud ühe väga imala, kuid õige lause.

SAMAL TEEMAL

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *