Minu kogemus: kas magneesiumist ja Omega3-st oli päriselt kasu?

Magneesium ja Omega 3 on minu menüüs aukohal olnud üle kuu aja. Mõlemal juhul on tegemist kvaliteedimärki kandva lisandiga, millega ma polnud enne kokku puutunud, kui Südameapteek mulle neid testimiseks pakkus. Mille põhjal ma otsustan, et olen rahul? Kohe selgitan!

Kramp kaob võluväel

Seda omadust tahtsin magneesiumipulbri puhul väga testida! Ma pole kunagi varem ühtegi säärekrampi nii pingsalt oodanud. Ja ma tean, et see tuleb alati enne magamajäämist või vahetult pärast ärkamist, seega sidrunimaitselise magneesiumi pakike oli kohe voodi kõrval. Niisiis viimase kuu jooksul reageerisin krambile kohe ühe väikese magneesiumidoosiga, mis ajas isegi natuke naerma, aga praegu olen krampidega sealmaal, et neid pole rohkem olnud.

Loomulikult ei mõju pulber lokaalselt nagu süst, kuid siiski kiiremini kui tablett. Esmane pinge kaob ikka sellega, et tõusen püsti ja astun jalatalla tugevalt maha, kuid kui varem pidin krambi möödumist kuni minut(!) aega ootama, siis viimased korrad sain hakkama 10-15 sekundiga. Panen selle kiiresti lahustuva magneesiumipulbri arvele, kindlalt.

Jõudlus treeningul

Magneesium on otseselt lihaste ja närvisüsteemi funktsioneerimisega seotud ja päevavalguse lühenedes annab see trennides tunda. Sügise saabudes muutume kõik veidi loiumaks ja kuna treenin nüüd sageli hommikuti, siis flegmaatilise laisklooma tunne ei olnud juba septembri alguses eriti meeldiv. Üks asi on kindlasti oma rutiini leidmine, kuid treeningmahu toetamine õigete mineraalidega on samuti väga vajalik.

Magneesium kaob meie kehast väga kiiresti ja saalis uimerdamise panin otseselt vähese magneesiumivaru arvele. Juba kuu möödudes on enesetunne palju parem ja suuremate raskuste järele haaramine ei tundugi nii hirmutav, sest energiatase on hea. Väsimust aitas leevendada tõenäoliselt ka magneesiumiga koos olev B-vitamiin.

Kriitilised tingimused…

…on need, kui ma olen reisil ja ei ela mitte ainult rutiinist väljas, vaid rutiinile suisa risti vastu. Tunnistan ausalt, 10 puhkusepäeva intensiivses Londonis panid mind tõsiselt proovile. Jõudsin linnas ringi kapata, ennastunustavalt šopata (raske füüsiline tegevus), trennis käia ja liiga palju pidutseda. Viimase juurest ei puudunud ka alkohol. Kusjuures kohv ja alkohol on suurimad diureetikumid, mis lisaks veele viivad kehast välja elektrolüüte ja mineraale ning kui neid mitte asendada, ütleb organism mingil hetkel haiguse avaldudes üles.

Selline elustiil pole muidugi jätkusuutlik ja nõuab üsna pikka haavade lakkumist, kuid enesetunnet leevendas magneesiumi võtmine igal hommikul koheselt. Kuigi üldiselt soovitatakse seda mineraali võtta õhtuti, et uni oleks eriti rahulik, siis puhkusel tundsin, et vajan seda pärast kurnavat ööd. Palju mugavam oli väikest pakikest kaasas kanda, mille puhul piisabki vaid ühest annusest päevas. Tabletina peab magneesiumit tavaliselt võtma isegi kuni 4 tükki ja erinevatel aegadel.

Doppelherzi magneesium on selles osas eriline, et isegi tableti kujul piisab vaid ühest tabletist. Paljude teiste brändide tablette tuleb rohkem võtta.

Omega 3 ja päikesevitamiin

Omega 3 koos D-vitamiiniga on üks väheseid lisandeid, millega meie kliimas ei saa puusse panna. Sisuliselt iga kuu, mille nimes sisaldub R-täht on see, kus peaks lisaks häid rasvhappeid ja D-vitamiini võtma. Südameapteegis müüdavates kapslites on need kaks õnneks ühes ja oleksin tegelikult need nagunii omale hankinud, sest minu meelest valitseb nende vajalikkuse suhtes ka arstide seas harmooniline konsensus. Kusjuures Omega 3 tasuks võtta kuuride kaupa aastaringselt.

Teinekord pole vaja isegi mingit meeletut enesetunde muutust kogeda, vaid piisab sellest, kui valge aja vähenemisega ei kaasne meeleolulangust ja muid hädasid. Need on väikesed asjad, mida tuleb osata märgata! Ja kui su elustiil on üsna nõudlik, siis paned iga väiksematki muutust tähele 🙂

Mul on väga hea meel, et Südameapteek mulle seda koostööd pakkus ning olen kahe käega poolt, et panna oma soovitus külge millelegi, millesse ma ise usun. Minu silmis näitab see kvaliteeti, kui firma või ettevõte on piisavalt enesekindel, et oma toodet ilma igasuguse manuaalita ja sõnade pealelugemiseta katsetada lasta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *