Täna oli nädala teine jalapäev ja tunda on, et raskused trennis on juba päris suur väljakutse. Alustan tempoka kaldega kõnniga, soojenduskükkide, väljaastete ja kummilindiga. Olen välja otsinud mõned painduvusharjutused, mis puusa- ja põlveliigesed liikuvamaks teeks ja selja aktiveeriks. Nii et intro võtab tubli 20 minutit.

Esimene harjutus jalapäeval on kükk. Selles tuleb päris jõudsa tempoga progresseeruda. Soojenduse ja trenni vahele mahub ka kiire sprint, et parasjagu vabana seisvasse kükipuuri sisse kolida.

MyFitness Mustamäe

Täna oli 4×9 kordust veidi üle oma keharaskuse kangiga. Lootust andis see, et eelmises trennis tegin 10×3 veel raskema kangiga, nii et teoreeriliselt peaks jaksama.

Naljakas, aga ma olen kükke veidi kartma hakanud. Väike ärevus on sees juba trenni minnes – hirm, kas ikka suudan kavaga sammu pidada. See hirm tuli sisse paar trenni tagasi, kui ma reaalselt jäingi, kang turjal, pingile istuma ja püsti enam ei saanud. Jumal tänatud, et see pink seal on, aga kuhu ma kangi panen? Turjalt maha ei viska, kuhugi toetada pole, püsti ka ei saa tõusta. Fun!

Niisiis sain kahe mehe abiga kangi tagasi üles, võtsin raskust vähemaks ja tegin 10×3 kergemalt läbi kui ette nähtud. Seega olen ühe trenniga kavast maas. Muidugi pole sellest hullu midagi, areng toimub ikka ja feilimine on osa protsessist. Ega kui üldse ei feiliks, poleks väljakutse piisavalt suur.

Suure keskendumise ja vaimujõuga olen jälle ree peal, järgmise korraga tegin ära, mis vaja ja tänagi läks kõik plaanipäraselt. Lisaks pingile “ehitasin” turvatalad külgedele ning põhimõtteliselt peaks saama nüüd kangi sinna toetada, kui alt üles ei tule. Kuigi jah, need on veits madalal nii et mingeid ilunumbreid peaks selle nimel ikka tegema.

Aga! Hip thrust ja jalapress lähevad nagu lepase reega ülesmäge 🙂 Tunnen, et see päris õige kontakt on käes ja tehnikat suudan ka hoida. Hip thrusti seeria lõpus proovin kangi kümneni lugedes üleval hoida. Tavaliselt jõuan kuskil seitsmeni 😉

Tuleb tõdeda, et poker face aeg trennides on ka läbi. See tähendab, et seeria viimased kordused ei tule enam kuidagi normaalse näoilmega välja 😀 Jõutõmme võttis täna pulsi lausa 165-ni. Hip thrust ja jalapress jäävad kuskile 140-150 bpm vahele.

Need roosad Bombshellid on kõige mõnusamad jalapäeva püksid üldse. Hästi pehmed ja venivad igas suunas, kuhu vaja. Palju on sellisest materjalist retuuse, mis liikumisel veits ahistavad ja tahavad, et sa nendega pigem püsti seisaks. Iga trennipüks jalapäevaks kindlasti ei sobi. Ma olin just seda mõtet mõelnud ja nägin hetk tagasi, et Meggan Grubb @meggan_fit_music on kükipükstest review teinud, vaata siit.

MyFitness Mustamäe

Kui kava on läbi tehtud, katsetan veel erinevaid variatsioone tuharaharjutustest. Täna tegin ühte kannikuningannade lemmikharjutust ja mõtlesin, miks ma küll varem seda pole teinud!? Pole päris kindel, mis selle nimi on – välja näeb natuke nilbe (nagu iga teine tuharaharjutus) ja kindel värk, et pool saali sind seda tehes vahib, aga zone out ja väga õigesse kohta läheb kõik 😉 Äkki varsti teeme trennivideo ja saan näidata.

MyFitness Viru

Positiivsel noodil jätkates – selliste trennidega on hundinälg garanteeritud! Seega ilmselt tõstan peagi veel kaloraaži ja rohkem fuudi tähendab ka rohkem jaksu. Kolmapäeval oli Anna juures väike treat night – võtsime kahepeale pitsa ja B&J jäätise – ei tea, minul küll kõht täis ei saanud 😀

Täna värisesid jalad juba trenniuksest välja astudes, õnneks homme puhkepäev.

Foto: Jaanus Lensment /Postimees

Puhkuseks pole praegu üldse aega jäänud – töö, trennid, blogiga seotud tegemised. Tihti ei suudagi õhtul aju välja lülitada, kogu aeg mõte jookseb kiiremini, kui jälgida jõuad ja uneaeg kannatab kõvasti. Lubasin endale, et tõmban multitaskimisele pidurit pärast seda, kui nädala alguses pea laiali otsas päris jubedalt kõhuli lendasin – jope otse keemilisse, kindad prügikasti. Ilmselt üritasin samal ajal mingit uudist lugeda, peas uut postitust kirjutada ja jooksu pealt rohelisega üle tee jõuda. Bingo!

Kui iga minut täis planeerida, läheb eriti keeruliseks, kui veel mingite ootamatuste, olme ja majapidamisega on vaja tegeleda. Ja just seda kõike on olnud vaja teha. Näiteks lõpetasin just elu esimese vahetuse torujürina. Puhata ja mängida, palun!

SAMAL TEEMAL

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *