Julgus kokku ja kaalule! & EV99

Tunnistasin eelmises postituses, et seoses minu teismelise poisi söögiisuga pole ma viimasel ajal kaalule kippunud. Midagi head sealt nagunii vastu ei vaata, sest suurem defitsiit on läbi ja nagu öeldud, kuhi kogu aeg ees. Aga!

Mõtlesin ikkagi, et mis vahet seal siis lõppude lõpuks on. Jube hea on alati seda juttu teistele rääkida, et kaal on vaid number ja vaadake hoopis ümbermõõte ja lihasmassi ja rasvaprotsenti ja kogu see jutt. Mis on õige tegelikult! Aga sisimas läheb see number natuke meile kõigile korda 🙂 Väike hasart või nii.

Olin vabalt valmis, et tuleb 60+ kg. (Mis oleks igati fine). Astusin siis kaalule ja.. Igaks juhuks astusin teist ja kolmandat korda ka. Patareisid kontrollisin samuti. Ning ei, mu kaal polnud seekord isegi vaiba peal nagu suvel, kui ta reaalsusest 3 kg vähem näitas (sest kaal ei käi vaiba peal). Minu vannitoa kivipõrandal seisev kaal näitas mulle 0,3 kg vahet.

Jaanuar


Veebruar

Ega siin muud pole tõdeda, kui seda, et andes kehale piisavas koguses kvaliteetset toitu, pole tal põhjust millestki kinni hoida. Kaloraaži vahe kahel pildil on 400 kcal – ja see pole ennast kuhugi külge haakinud.

Need 400 kcal tulevad kõik süsivesikutest, mis tähendab hommikuti suuremat pudru või helveste kogust, päeva peale rohkem puu- ja juurvilju, tera- ja kaunvilju, mett jms. Energiat on kogu aeg, (ebameeldivat) täiskõhutunnet mitte kordagi 😉

Veelkord, süsivesikuid ei tasu karta, sest ilma nendeta ei põle ka rasv. Selle peatüki saime selgeks, kui TÜ spordibiokeemia ja toitumisteaduste lektor Luule Medijainen selle põhjalikult lahti seletas – artiklit saad lugeda Postimehe veebis. Keha ei kasuta rasva energiaks, kui pole piisavalt süsivesikuid. Ja piisava trenni korral ei talletu need süsikad ka kuhugi. Minu kaalunäide on selle elav tõestus. M.O.T.T.

Vabariigi aastapäeva puhul otsisin võrdluseks üles eelmise aasta pildi. Tahtsin võrrelda kleiti, soengut, meiki ning tabasin siis, et saab ju võrrelda ka vormi! Ning siin on peidus üks salakaval konks.

Ma ei ütleks, et riietega mingi eriline vahe neil oleks? Silmale vaadates hea vorm mõlemal pildil, kuskilt midagi ei kriibi. Siin tulebki mängu see salakaval kehakoostis! Inimene võib sale välja näha ka siis, kui tema keha rasvaprotsent võiks tegelikult väiksem olla. Ja kuigi kaalunumber tekitab alati mõnusat hasarti, siis sama numbri juures võid sa koosneda kas lihast ja luust või hoopis suhkrust ja maasikavahust.

Vasakul pildil on mu rasvaprotsent ca 29% ja paremal 17%. Vasakul on mul ca 7 kg rohkem keharasva ja 2 kg vähem lihast kui paremal. Kaaluvahe seega 5 kg, mis pole teab mis ulmeline number, teisi näitajaid vaadates on erinevus palju suurem. Nii et alati peaks lausega “Ma tahan alla võtta” käima kaasas küsimus “Mille arvelt?”. Vastusevariandid on a) lihas b) rasv c) vesi.

Vabariigi aastapäev – tihe tööpäev

Mu töö on selline, et ilma ettevalmistuseta ei sööks ma üldse või sööks kräppi. Kräpi alla käib kõik see, mille sa kuskilt haarad, sest kiire on. Ma endiselt ootan, et Tallinnas avataks makrosõbralik söögikoht stiilis, et lähed sisse ja ütled palun mulle 45C/15F/30P. Kuni seda pole, prepin ise.

Kuigi ma paraadil ei käinud, olin kella 7-st üleval ja sisuliselt terve päeva jooksus. Magama ei saanud eelneval päeval ka õigel ajal, sest käisime sõduritega nende ööbimiskohas intervjuud tegemas. Kõik absoluutselt ägedad tegevused, aga palun andke mulle rohkem kui 24h ööpäevas!

Kell 15 läksin Kristi juurde meiki ja soengusse – kleit, kingad, õhtusöök ja vahepala kaasas. Kõik elu eest 100x kiletatud!

Ma ei jõua ära imestada, kui hea silmaga meigikunstnik on Kristi Petolai! Ta tegi vastavalt mu kleidile ja ehetele meigi, mida ma ise kindlasti poleks katsetanud. Olen alati arvanud, et ma olen tumedate toonide jaoks liiga lumivalgeke.

EV99 meik & soeng – Kristi Petolai

Kristi tegi meigi ja soengu ka meie vintage stiilis photoshootile Sweets & Lingerie, mis on nähtav blogi Galeriis.

Lisaks sellele, et ta on suurepärane meigikunstnik, on ta ka väga armas inimene – meil tuli lahendada olukord, kuidas selle huulepulgaga terve suur õun ära süüa! Profid teavad, kuidas asjad käivad, seega sain taksosse kaasa huulepulgasõbraliku õuna!

Õun ja Pulsi jõhvikabatoon ajasid asja väga hästi ära. Tuletan meelde, et esmaspäeva (27.02) õhtuni käib Marian Fitness Facebooki lehel Puls Nutrition kingiloos, mida ei soovita maha magada, sest selle koti sisu rõõmustab igat trennisõpra ikka päris pikka aega 😉

EV99 kontsert & vastuvõtt Estonias

Kui eelmise aasta punane õhtukleit oli Oksana Tanditi looming, siis tänavu kandsime Meisiga mõlemad Iris Janvieri kätetööd. Ütleksin, et kogu look oli väga värskendavalt ebaharilik – minu enda kindla peale valikud on pigem heledad, värvilised või pastelsed toonid, kuid sel aastal lasin proffidel enda eest otsustada. Ja õigesti tegin! 😉

Kleit – Iris Janvier, Meik ja soeng – Kristi Petolai

Estonia oli väga kaunilt ehitud, meeleolu pidulik ja rõõmus ning inimesed eranditult heas tujus! Nii pressiruumis kui kontserdisaalis 😉

Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas


Peaminister Jüri Ratas


Meisiga pressiruumi ees


Sõudja ja kaitseväelane Kaspar Taimsoo


Allar Jõks kaaslasega

SAMAL TEEMAL

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *