Gym & Fitness Stockholm – jõusaalielamus!

Pärast lõunasööki Mahalos jalutasime natuke ringi ja suundusin siis üksinda edasi Gym & Fitness Stockholmi seljatrenni tegema. Eriti lahe underground gym!

Toiduelamusest loe lähemalt eelmisest postitusest Vegan Stockholm – Mahalo Hälsocafet väärib avastamist!

Gym & Fitness Stockholm

Sisenedes vaatas mulle esimesena vastu Helene Ahlson – Rootsi meister ja Euroopa pronks IFBB naiste Figure kategoorias. Seda sain ma loomulikult hiljem teada ja arvasin alguses, et ta on administraator. Kui ta varbast pealaeni dressides poleks olnud, siis oleks võinud muidugi aimata, aga ma ei oodanud sinna minnes kohalike staaridega kohtumist, nii et olin lihtsalt “jou” 😀

Helene Ahlson

Tegelikult veel enne jõusaali sisenemist tervitas mind selle ees terrassil üks mees, kes sõi takeaway lasanjet. Ta oli suur ja ümmargune, nii et kahtlemata jõutõstja. Tutvustas end, ta nimi oli David ja küsis kas ma olen Anna. Ütlesin, et ei ole, aga tema just arvas, et ma olen Anna from UK cause you’re so pale. Nice.

Igatahes rääkisime juttu, ta tegi jõusaalile megapromo, et siin treenivad ainult kick-ass vennad ja täiega hea atmosfäär pidi olema. Üks väheseid kordi, mil on olnud asjakohane end fitnessblogijana tutvustada ja see ajab mind iga kord jälle naerma. Olen varem kirjutanud, et miskipärast tekitab see sõna mu peas seoseid tõsielustaaridega. Tegelt ei peaks see üldse nii olema, sest fitnessblogija on ikkagi üks väärikas amet 😀 Igatahes David oli tore ja lubas Eestisse trenni tulla.

Enne riietusruumi sain heita pilgu saalile, mis asus ground floor‘ist allpool ja õhkas suhteliselt robustset atmosfääri. Sellel pildil on kõik üsna pestud ja kammitud, aga nii see pigem polnud.

Gym & Fitness Stockholm

Riietusruum oli suht riidekapp, aga ega sinna ei mindagi mingeid iluprotseduure tegema. Pigem viskad nokamütsi kappi ja hüppad siis möirgega välja.

Riietusruumi uks

Jõusaal ise oli täpselt see, mida ma ootasin – päevinäinud masinad ja pehmendused, millest iga kolmas suisa ribadeks, aga valik oli väga hea. Laed ja seinad üsna sarnased reisilaeva masinaruumile (olen neissegi sattunud). Seljamasinat, mis ülalt tõmbeid tehes ergonoomiliselt kaasa liigub, nägin hiljem Eestis esimest korda alles Revalis, aga mulle see väga meeldis. Lisaks meeldis ka reite eemaldaja, millel kehaasend tahapoole kaldu. Ja loomulikult roosiaia kuninganna – the Original Hip Thrust Machine!

Booty Builder

Mida tunnetust! Kuna jalgade asend on nurga all, soosib (ja isegi võimendab) see läbi kanna surumist ning lisaks muudab puusatõsted veidi isoleeritumaks kui kangiga tehes, sest stabiliseerimise moment on väiksem, kuna raskus on fikseeritud. Kangi hoidmise asemel saad keskenduda ainult surumisele ja kaabel hoiab minu meelest alla tulles paremini vastupanu.

Mingil määral saab seda masinat imiteerida sääresirutajal (reie nelipea treenimiseks), kui ronida selle padja alla, mis muidu hüppeliigese ette jääb. Proovisin Mustamäe MyFitnessis, töötab väga hästi 🙂 Miinus on see, et blokeerid ühe suht kitsa vahekäigu ära ja uudishimulikest pilkudest ma parem üldse ei räägi.

Selja- ja õlatrennist sai lõpuks proovin-uusi-masinaid trenn ning jäin väga rahule! Samuti pole MyFitnessites lamades tõmbamise seljakangi( 🙂 ?). Spartas näiteks on. Gym & Fitness Stockholmis muidugi ka.

Gym & Fitness Stockholm

Hea meelega oleks seal atraktsioonide vahel veel aega veetnud, aga kuna see gym asub ikkagi üsna x-kohas ja tulin autoga, siis teadsin, et pean nüüd metroo- ja rongigraafikuid nuputama hakkama, et kuidagi koju pääseda. Niisiis hakkasin vaikselt otsi kokku tõmbama.

Tulles alguse juurde, siis Helene Ahlson alustas oma trenniga veidi enne kui mina lõpetasin. Ütleme nii, et proovisin suul mitte päris maani lasta vajuda – naine on 38-aastane ning vähemalt pool oma elust selle alaga tegelenud. Ma ei ütle, et selline keha on ilus või kole – ma ütlen, et ma nägin aasta(kümne)te pikkust tööd ja distsipliini, mis on igatahes tunnustamist väärt.

Hiljem päris administraatoriga juttu ajades selgus, et daam oli 3 weeks out USAs toimunud San Antonio Extravaganza võistlusest, kus ta lõpuks nii masters kui open class hõbeda sai. Üleüldse oli kogu saali rahvas max 3 weeks out, mis oli ka päris äge vaatepilt. Kuigi ma ise praegu võistlusplaane ei pea, elan alale ikka kaasa.

Laiema ringi (loe: Instagrami) staaridest teevad seal oma trenne veel Denice Moberg ja Hanna Öberg. Päris huvitav oli näha, et sealsed tingimused ja õhustik erineb väga palju meie ilusalongi-laadsetest saalidest nagu MyFitness. Kuigi ma isiklikult iga päev hardcore jõuksis treenida ei tahaks, siis elamus oli see kindlasti.

Samuti põhjus, miks Eestis nn luksusklubid ei tööta (meenutagem CitySpa’d, mis uksed kinni pani), on see, et meie keskklassi spordiklubid on juba nii heal tasemel, et pole seda tühimikku, mida täita. Kui Hollandis, UKs keskmise hinnaklassi jõusaale vaadata, siis on seal küll kõik olemas, aga välja näevad ikka nagu McDonaldsi lastenurk – palju plastmassist jubinaid, mõni juhuslik strobo ja neoonvalgus, koristaja ei joonista sulle lapiga trajektoori jne – ühesõnaga selline odav ja tüütu. Nii et meie klubide standardid on üldiselt väga kõrged.

Hardcore saalid nagu Gym & Fitness Stockholm / Gymmet Sverige (Eestis nt Sparta ja HC Gym) on hoopis omaette kategooria – see ongi taotluslik ning neis ei maksa tolmurulle ja kulunud patju lugeda.

Administraatori külmikus märkasin veel tervet virna Fitnessmeals‘i karpe – jällegi kinnitus, kui väiksel turul me ise tegutseme, sest siin ei hakka mealprepi äri enne viit aastat kindlasti liikuma. Mitte, et peaks. Aga lihtsalt ei hakka, sest inimesi pole 😀

Tugevaid trenne ja avastage vahel ka uusi kohti!

***

Gym & Fitness Stockholm asub Liljeholmenis (Årstaängsvägen 33 B), kesklinnast 6 km.

Avatud 04.00-24.00 (administraator on olemas keskpäevast õhtuni)

Ühe korra hind 120 SEK ehk ca 12 eurot.

LOE VEEL

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *