Ettevaatust külje treenimisel!

Bikiiniseminaril tulid jutuks ka rõhuasetused treeningul. Loomulikult käib see bikiinifitnessi võistlusvormi kohta, kus on kindlad hindamiskriteeriumid ja proportsioonid, mida vaadatakse.

Niisiis oli hea meelde tuletada, et lihased kasvavad meil laiusesse, mitte pikkusesse! Kuna improviseerin nn kohustusliku kava lõppu alati veel mõne harjutuse, siis eriliseks lemmikuks on viimasel ajal saanud kere küljelihased lisaraskusega. Saan alati seda harjutust tehes väga hea kontakti – nii tekivadki inimestel lemmikharjutused.

STOPP!

Bikiinivormi taljele see harjutus kaasa ei aita. Vahel harva, keha üldiseks tugevdamiseks võib seda teha, kuid ilmselt mitte 20 kg ühes käes. Isegi kõhu sirglihast ei maksa liiga jämedaks treenida, sest see kahandab automaatselt õlgade ja tagumiku visuaali tervikuna.

Selja lailihast treenime laiemaks sellel eesmärgil, et talje tunduks peenem. Sama kehtib õlgade ja tuhara kohta. Madala rasvaprotsendi juures paistavad kõhulihased nagunii välja ning on oluline vahe, kas naha alt kumab ilus ruudustik või on tegemist esiletükkiva sixpackiga. Sama kehtib külgede kohta – näed vaeva lailihasega, aga siis minimeerid selle laia küljega –  pole pointi. Eesmärk on liivakell igast küljest, mitte kuubik. Hea meeldetuletus mulle endalegi!

Näidet ühest ideaalsemast bikiinivormist ei pidanud kaua mõtlema, kuna soomlanna Anna Virmajoki on tõesõna kõige esimene võistleja, kes mulle umbes 3 aastat tagasi juhtumisi silma jäi. Tema puhul mõtlesin absoluutselt esimest korda, et see spordiala huvitab mind.

IFBB Bikini Pro Anna Virmajoki. Mike Siren Photography

Õlad, jalad on treenitud ja kõhulihased ei domineeri. Rääkimata küljest. Väga häid kohti saavad võistlustel ka naised, kelle kõht pole isegi nii kuiv nagu antud pildil. Kõik oleneb tervikust ja inimese proportsioonidest. Seetõttu pole mõtet ka erinevate võistlejate lihasgruppe üks-ühele võrrelda, sest ühe võimsam reielihas võib domineerida tuhara üle, samas kui sarnaselt treenitud tuharalihas paistab parem välja naisel, kelle reied pole nii võimsad.

Tip of the Day – kui jahid proportsioone, vaata enne üle tervik. Lemmikharjutused võivad eesmärgist hoopis kaugemale viia 😉

Fotod – Joosep Martinson Photography

MUAH – Maaja Tuuling

LOE VEEL

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *