Eesti Blogiauhinnad 2017 – kuidas sündis Marian Fitness?

Sel aastal toimub kolmandat korda Eesti Blogiauhindade Gala, kus teiste seas kandideerib ka minu blogi, tervise- ja trenniblogide kategoorias. Mõtlesin selle vinge ettevõtmise raames teile natuke rääkida, kuidas ja miks minu blogi üldse tekkis.

Eelmise aasta novembris kirjutasin valmis esimese postituse, mis jäi pikaks ajaks sahtlisse. Uurisin sel ajal tuttavatelt, kas nad loevad blogisid või on seda kunagi teinud ning sain valdavalt eitavaid vastuseid. Miskipärast tundus mulle endalegi, et see on natuke tiinekate värk ja inimestel on nagunii iseendaga piisavalt tegemist, selle asemel, et teiste omadest lugeda. Minul kaasa arvatud.

Aga esimesele postitusele järgnes sahtlisse teine. Ühel bämbide kokkutulekul endiste klassiõdedega, soovitas Maria mul rahulikult võtta ja mitte avaldadagi midagi enne, kui tunne on õige. Aitäh sulle selle eest! Nii ta tiksus veel detsembris ja jaanuaris, täiesti suvalises, ilma igasuguse kujunduseta keskkonnas.

Teine suur põhjus “saladuskatte all” tegutsemiseks oli see, et ma polnud oma fitness- vaimustust eriti kellegagi jaganud. Polnud isegi veel kindel, mis eesmärgil ma seda teen – ja kas mul peaks üldse konkreetne eesmärk olema. Võistelda? – Liialt suur pinge liiga vara. Trenni- ja toidujuttu rääkida? – Poliitikaajakirjanikust fitnessitibi!? Kumb siis? Aga vaimustus muudkui kasvas.

Blogimine sobib

Olen tegelikult varemgi bloginud. Aastal 2010 Hollandis elades pidasin iseendale ja sõpradele sellist karmi elublogi, mida polnud plaaniski avalikult levitada. See polnud küll lukus ega midagi, aga lugejaskond oli väga kindel ja mulle see sobis.

Elasime koos hea sõbra Martiniga Rotterdamis ja olin siis 19-aastane. 1000-eurose üüri maksmiseks pidasime kolmandas toas veel ühte tuttavat lätlast, kes üüri karmi koormat kanda aitas. Mitte kunagi õigel ajal muidugi. Nii mõnigi postitus keerles selle ümber, kuidas Kristaps jälle vastu hommikut koju jõudes kraanikaussi oksendas. Kristaps oli lugejate lemmik.

Living on the edge polnud meilegi võõras, lihtsalt enamasti ilma kraanikausi stsenaariumita. Bailando 24/7 Rotterdamis, Amsterdamis, Haagis, vahepeal hollandikeelne töö a la carte restoranis. See oli kindlasti üks lahedamaid perioode mu elus.

Kujundus

Tahtsin, et Marian Fitness oleks top notch. Mingi tikutopsi kujundus ei tulnud kõne allagi – kui tõesti teha, siis hästi. Olin sellesse juba nii palju aega ja hinge pannud, et poole vinnaga tiksumine tundus mõttetu. Ma eriti ei tee endale allahindlusi.

Võtsin ühendust vabakutselise digimehe Uku Nurgaga, kellega saime kiirelt diilile. Uku Jäätisekunni blogi meenus mulle täiesti lambist, kui oma peas (neid väheseid) blogisid läbi lappasin, mida tean. Sattusin ta blogisse, kui meil kunagi Terevisiooni jäätiseeksperti vaja oli. Lihtne, selge, stiilne kujundus. Nagu läikivate pilitidega ajakiri, kus tekstimassiiv ei tapa.

Tuleb välja, et ta on selle ise teinud ja teistelegi nikerdanud. Ta ongi vabakutseline digimees, kui lahe! Loovkirjutaja ja reklaami taustaga inimene, kes aitas mind aasta alguses (ja aitab siiani) väga palju. Uku tegemistega saad tutvuda tema Uhhuu lehel, kuid ära arva, et ta naeratuse eest sulle appi tuleb.

Lisaks postituste lahendamisele tegime spetsiaalselt blogi jaoks kaks pildistamist. Esimene profispordi fotograafi Joosep Martinsoniga ja teine moe- ja elustiilispetsi, hea endise kolleegi Meisi Voltiga. Kiidusõnad mõlemale. Väikest valikut shootidest näed blogi Galeriis.

Jah, ma pole just vähe investeerinud siia.

Nimi

Variante oli palju. Alates Maša Fitnessist kuni jumal teab milleni. Minu arust Maša/Masha oleks päris stiilne olnud, aga mind hoiatati, et kõik ei pruugi sellest aru saada ja hakatakse valesti eeldama. Et noh, pane siis juba .ru lõpp ka.

Seega jäi lihtne ja loogiline. Mariani ja Fitnessi vahele punkti ei saanud, sest muidu oleks ma fitness.ee alamleht 😀 Ja Eesti lõpuga domeen tundus kindlasti parim, ei hakanud .eu või .com lõppudega peenutsema. Kirjutan eesti keeles (sekka väike estonglish vahel, sorry kui kedagi häirib, aga see ei muutu), seega olgu kõigile kohe klaar.

Kui Uku esimese faviconi (ruuduke üleval brauserilehel) tegi, oli see MF. Jäi lihtsalt M. Pole vaja fantaasiat lennutada.

Marian Fitness

Sisu

Marian Fitness on spordi- ja elustiiliblogi. Tervis, treening, toitumine – loomulikult on siin kõike. Aga see kokku on elustiil.

Avalehel ilutseb mõttetera Practice what you preach. Tahan olla selle elustiili elav näide, millest kirjutan. Ma ei kujuta ette, et seda kõike ise praktiseerimata kellelegi abiks või innustuseks saaks olla. Lugupidamine iseenda ja teie – lugejate – suhtes ei lubakski mul seda teha 🙂

Tegelen jõusaalitreeningutega edasijõudnud tasemel ja väga süsteemselt. Oma toitumist ja üldist elukorraldust haldan selle raames ise ning jagan siin enda parimaid teadmisi fitnessiga seotud valdkondadest. Õpin praegu ka FAF (Fitness Academy of Finland) juures personaaltreeneriks ning see annab mulle üha rohkem enesekindlust teile siin soovitusi ja nõuandeid jagada. Lisaks minu enda tegemistele saate siit loodetavasti inspiratsiooni ka oma elustiili parandamiseks, kui vaja.

Aga mina üksinda ei ole kõige targem, õnneks. Mul on suurepärane treener Kristjan-Johannes Konsap, keda usaldan just treeningkavade kokkupanekul. Ma ise õpin ka sellest ja kuulan targemaid hea meelega! Treeneri puhul on mu jaoks kõige olulisem just põhjalik kogemus antud spordialal ja pikk praktika kavade koostamisel-järgmisel-kombineerimisel. Koostööst treeneri ja teiste asjatundjatega sünnivad üha uued teadmised.

Olen nii postitustes kui ka privaatselt vastanud lugejatele, seega võib öelda, et mingi osa sisust on soovi korral heade lugejate poolt tellitav 🙂 Blogi on ennekõike avatud meedium.

Minust endast ja blogi eesmärkidest saad lähemalt lugeda kategoorias Marian.

Keda mina jälgin?

Üsna kindlaid fitnessivõistlejaid, kellest paljud klassikalist blogi ei pea. Fitness.ee lehel on mõned siiski üleval, kel spetsiifilisem huvi, saab seal blogide alajaotuses lugeda. Väga hea kodumaine leht enda trenniga mitte-killimiseks on teadliktreening.com. Skeptilised ja kriitilised spetsid, kellest mõned on ka FAF koolitajad.

Kodumaistest on veel väga mõnus trennivlogide kanal The Aesthetic Project. Respect kutid, et viitsite mässata, intervjueerida, ise ette näidata, igal pool kohal käia ja täiesti mõistlikku juttu ajada! 😉

Välismaistest fitnessprintsessidest jälgin peamiselt kahte. Meggan Fit Music vlogid teevad alati tuju heaks – cause, life’s a peach! Denice Mobergi blogi loen rootsi keele värskendamiseks originaalkeeles, aga tal on seal kuskil ka translation button. Sisukaid artikleid ja podcaste avaldab ka tyngre.se.

Blogiauhinnad 2017

Niisiis, hääletus käib mai lõpuni aadressil eba.marimell.eu. Marian Fitness on tervise- ja trenniblogide kategoorias esimest aastat, kõrvuti suurte dinosaurustega 🙂 Kui sulle mu blogi meeldib, oleksin sinu hääle eest väga tänulik! Avalik tähelepanu ja tunnustus on need, mis iga ettevõtmise kord järgmisele tasemele viivad ning iga hääl aitab sellele kindlasti kaasa 😉

Mulle tundub, et minu lugejaskond on veidi vanem kui päris noored, ehk selle võrra reserveeritum? 🙂 Aga põhi- ja keskkool, kui te ka siin olete, andke endast märku! Usun, et huvitavat leidub siin trennisõpradele vanusest hoolimata, mina igatahes pingutan selle nimel iga päev.

Aitäh, et loed! Aitäh, kui hääletasid!

Minu tegemistega saad end kursis hoida ka Facebookis ja Instagramis.

Kohtumiseni 10. juunil Blogiauhindade jagamisel Venus Clubis. Üritus on kõigile avatud, seega tule kohale ja ütle tere 🙂 Aitäh Mari-Leen Albersile üritust korraldamast, tõotab tulla hea pidu!

EBA 2017

LOE VEEL

3 replies on “Eesti Blogiauhinnad 2017 – kuidas sündis Marian Fitness?

  • Toetav Konn

    Ma olen vist nii blogipõlvkonnast, et olen ikkagi mingeid blogisid kogu aeg lugenud, kuigi enda oma on varjusurmas olnud. Ja tänavu hääletasin khm… teatud põhjustel..khkhm üle hulga aja blogiauhindade valimisel ka.

    Sinu,
    Konn

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *